piątek, 14 stycznia 2011

The Tiger Lillies - The Mountaintops

Jedna z moich ulubionych piosenek Tiger Lillies. Napisana specjalnie do muzycznego spektaklu poświęconego twórczości Lovecrafta : Mountains of Madness (klik). O ile dobrze kojarzę piosnka została zainspirowana opowiadaniem Zewnętrzni Bogowie .

6 komentarzy:

 1. Witam, chciałem powiedzieć, że to świetny blog. Co jeden następny utwór to mnie bardziej rozpierdala. Sam takie muzykie rzadko słucham, raczej cięższe rejony, ale to jest cudo. Oby tak dalej.
  Ps. A znasz takie cuś Willard Grant Conspiracy ?
  np http://www.youtube.com/watch?v=lbwZRjSdR28

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki. Ciesze się że się komuś podoba.

  Willard Grant Conspiracy : znam jak większość altcountry ze stajni Glitterhouse - fanem nie jestem słuchałem ale pobieżnie. Chętnie do nich wrócę. The Walkabouts niedawno słuchałem - a widzę że mają personalne konotacje.

  "raczej cięższe rejony"

  Ja miałem urlop od metalu ale teraz dużo ciekawych rzeczy w awangardzie odnajduję. Ostatnio ku oburzeniu wszystkich domowników(w tym i zwierzaków) słucham głównie Striborg :).

  OdpowiedzUsuń
 3. Kurwa mać, a ja sie brałem właśnie za recke płyty Tigerów. Myślałem, że zaszpanuję, bo wcześniej jakoś ich u ciebie nie widziałem. Kupa.
  BTW, znasz ich ostatni album?

  OdpowiedzUsuń
 4. Raz czy dwa razy go słuchałem. To niezbyt dobra rzecz (wokal inny z tego co pamiętam tzn inaczej brzmi). Nierówni są bardzo i strasznie dużo przeciętnych płyt wypuścili i w kółko odcinają kupony. Mountains of Madness to jedna z najlepszych rzeczy obok Bad Blood jakie zrobili. Najlepiej sprawdzają się jako objezdny spektakl:).

  Ja ich ponad 10 lat słucham.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pisząc o ciężkich rejonach miałem na myśli raczej okolice doom/stoner/. Nawet dziesiętna kopia Black Sabbath robi mi dobrze. Jakbyś miał coś ciekawego z takiego grania to jestem otwarty.

  OdpowiedzUsuń
 6. Proszę:). Zapewne znasz bo to ze splitu z EW... ale chyba warto przypomnieć.

  OdpowiedzUsuń