Ze składanki Plague Songs złożonej pod sztandarem 4AD.
poniedziałek, 7 marca 2011
Scott Walker - Darkness
niedziela, 6 marca 2011
A dziś trochę słonecznych rytmów reggae ...
... no dobra żartowałem.
... no dobra żartowałem.
sobota, 5 marca 2011
Cypress Hill - Killa Hill Niggas
Nie będe udawał że mam jakieś większe pojęcie o Hip Hopie... no ale jeśli ktoś by mnie zapytał: to jest właśnie moja ulubiona "piosenka hip hopowa". A Temples of Boom to moja ulubiona hip hopowa płyta i jedna z najlepszych płyt lat 90tych. Cudownie psychodeliczna rzecz. Swoją drogą powtarzam sobie ostatnio Enter The Wu-Tang . Też zajebista.
piątek, 4 marca 2011
Scott Walker - The Seventh Seal
Tak myślę że dla Walkera powinienem zarządzić tag pokroju "moja religia". Fanwork oczywiście zrobiony z Siódmej Pieczęci.
Jak by kto nie wiedział... siódma pieczęć to taki skandynawski Flesz Gordon (nawet Sydov gra - jeno dobrego nie złego). Abo jak sugerowano już nawet w Polskim kinie - skandynawskie Star wars take.
Etykiety:
Baroque pop,
fanwork,
pop,
scott walker,
teledysk
czwartek, 3 marca 2011
Sol Invictus - English Murder
Z okazji tłustego czwartku, a raczej ku przestrodze : "Dwie Tony" Wakeford.
Piosenka ze znakomitej płyty Trees in Winter. Polecam!
Piosenka ze znakomitej płyty Trees in Winter. Polecam!
środa, 2 marca 2011
Current 93 - The Death of The Corn
Rise, rise, rise... niech spadnie z nieba złotyyy deeeszcz.
No ten, tego... w każdym razie... Nie wiem jak wy ale ja mam przy tej piosnce ciarki.
No ten, tego... w każdym razie... Nie wiem jak wy ale ja mam przy tej piosnce ciarki.
wtorek, 1 marca 2011
Jackson C. Frank - Dialogue
Piosenka została użyta przez Daft punk w filmie Electroma. Z niego tez został wycięty owy fragment. Jackson C. Frank to jeden z moich ulubionych śpiewaków ever i pojawił się tu już raz-->klik. Polecam. Dajcie fullscrean.
Etykiety:
folk,
Jackson C. Frank,
klip,
teledysk
Subskrybuj:
Posty (Atom)