poniedziałek, 7 marca 2011

Scott Walker - Darkness

Ze składanki Plague Songs złożonej pod sztandarem 4AD.

niedziela, 6 marca 2011

A dziś trochę słonecznych rytmów reggae ...



... no dobra żartowałem.

sobota, 5 marca 2011

Cypress Hill - Killa Hill Niggas

Nie będe udawał że mam jakieś większe pojęcie o Hip Hopie... no ale jeśli ktoś by mnie zapytał: to jest właśnie moja ulubiona "piosenka hip hopowa". A Temples of Boom to moja ulubiona hip hopowa płyta i jedna z najlepszych płyt lat 90tych. Cudownie psychodeliczna rzecz. Swoją drogą powtarzam sobie ostatnio Enter The Wu-Tang . Też zajebista.


piątek, 4 marca 2011

Scott Walker - The Seventh Seal

Tak myślę że dla Walkera powinienem zarządzić tag pokroju "moja religia". Fanwork oczywiście zrobiony z Siódmej Pieczęci.



Jak by kto nie wiedział... siódma pieczęć to taki skandynawski Flesz Gordon (nawet Sydov gra - jeno dobrego nie złego). Abo jak sugerowano już nawet w Polskim kinie - skandynawskie Star wars take.

czwartek, 3 marca 2011

Sol Invictus - English Murder

Z okazji tłustego czwartku, a raczej ku przestrodze : "Dwie Tony" Wakeford.



Piosenka ze znakomitej płyty Trees in Winter. Polecam!

środa, 2 marca 2011

Current 93 - The Death of The Corn



Rise, rise, rise... niech spadnie z nieba złotyyy deeeszcz.

No ten, tego... w każdym razie... Nie wiem jak wy ale ja mam przy tej piosnce ciarki.

wtorek, 1 marca 2011

Jackson C. Frank - Dialogue

Piosenka została użyta przez Daft punk w filmie Electroma. Z niego tez został wycięty owy fragment. Jackson C. Frank to jeden z moich ulubionych śpiewaków ever i pojawił się tu już raz-->klik. Polecam. Dajcie fullscrean.